Architektura wykończeniowa

Dzikówka płomieniowana

Dzikówka, swój nieregularny kształt i naturalną fakturę zawdzięcza mechanicznej obróbce. Proces płomieniowania – czyli poddanie kamienia działaniu ognia – sprawia, że nasza dzikówka z serpentynitu nabiera głębokiej, szlachetnej barwy. Wysoka temperatura zapewnia też charakterystyczną chropowatość powierzchni, chroniąc przed poślizgiem nawet na cienkiej warstwie lodu.

Dzikówka płomieniowana najlepiej sprawdzi się jako materiał na ścieżki ogrodowe, płytki tarasowe i schodowe, murki kamienne i wszędzie tam, gdzie liczy się naturalny efekt, trwałość i wygoda.

Serpentynit Polish Green jest mrozoodporny oraz niepodatny na ścieranie i rozdrabnianie. Dzięki temu będzie służył przez lata.

Dzikówkę płomieniowaną wykonujemy na zamówienie. Zakup możliwy jest w tonach lub na metry kwadratowe.Inne produkty w tej kategorii:

Architektura wykończeniowa

Sprawdź: Galeria inspiracji

Nasławicki kruszec można wykorzystać m.in.: do wyścielania ścieżek, wykończenia rabatek, skalniaków oraz oczek i kaskad wodnych. W kontakcie z wodą serpentynit antygorytowy uzyskuje głęboką, nasyconą barwę zieleni.