Nasza Duma

Serpentynit Antygorytowy


Nasławice leżą u podnóży Góry Ślęży na Dolnym Śląsku. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wydobywana jest wyjątkowa skała:


Serpentynit Antygorytowy.


Nazwa wywodzi się od dominujących w składzie minerałów serpentynowych takich jak antygoryt oraz od łacińskiego słowa serpens, które oznacza „żmiję” lub „węża”, do czego nawiązuje charakterystyczne plamiste zabarwianie i żyłowa, falista budowa skały.

Serpentynit antygorytowy jest skałą metamorficzną. Dzięki unikatowej kolorystyce określany jest również jako „polski jadeit” lub „zielony marmur„. Wyjątkowy charakter i skład mineralogiczny sprawiają, że od wieków pożądany jest przez znawców i kolekcjonerów minerałów.


Skład naszej skały tworzy wiele ciekawych minerałów (m.in.: nefryt, magnezyt, antygoryt, chromit, brucyt, hialit), co przekłada się na unikalne zabarwienie skały i oryginalną strukturę. Właśnie wybitna dekoracyjność sprawia że serpentynit jest z powodzeniem stosowany w projektach architektonicznych na całym świecie.

Serpentynit antygorytowy, wydobywany ze złóż, które otaczają Masyw Ślęży, był od bardzo dawna wykorzystywany przez człowieka. Jak pokazują wykopaliska archeologiczne z rejonu góry Ślęży, wiele odnalezionych wyrobów zostało wykonanych właśnie z charakterystycznego zielonego kamienia.

Marka Polish Green pragnie kontynuować wspaniałą tradycję produkcji ozdobnych wyrobów z zielonego kamienia dlatego zgodnie z oczekiwaniami rynku wprowadzamy do oferty szereg ciekawych ozdobnych produktów do domów, biur i ogrodów.

Obecnie serpentynit antygorytowy z Nasławic jest prawdopodobnie najbardziej dekoracyjną skałą występującą w Polsce. Wyroby i precjoza z zielonego kamienia są ozdobą wielu pięknych wnętrz i ogrodów w całej Polsce.

KOSD WROCŁAW
Sp. z o.o.


Nasławice
ul. Komuny Paryskiej 50
55-050 Sobótka


NIP: 914-155-19-65
REGON: 021165911
KRS: 0000973959

Sklep internetowy – detal:
+48 881 949 020
sklep@kosd.pl

Zamówienia hurtowe:
+48 (71) 365 02 21
sprzedaz@kosd.plSpecjalista ds. sprzedaży
Mariola Olbert
Tel: (71) 365 02 21
Kom: 666 828 967
m.olbert@kosd.pl

Dyrektor d.s. Handlowych
Agnieszka Zadrożna
Kom: 609 604 636
a.zadrozna@kosd.pl

KOSD WROCŁAW SP. Z O.O, stawiając na rozwój marki „POLISH GREEN”, stworzyła zespół profesjonalistów, który przybliży Państwu szerokie zastosowanie serpentynitu antygorytowego. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem oraz doradzimy Państwu jaki rodzaj naszego kamienia zastosować.